FLE 2018

W pierwszy weekend października bieżącego roku (w dniach 06-07.10) wszystkie oczy osób zainteresowanych tematyką sportu, szeroko pojętej aktywności fizycznej, zdrowego trybu życia oraz świadomego żywienia skierowane będą na serce naszego regionu – czyli Katowice.

Wszystko za sprawą zbliżającej się II edycji FIT LIFE EXPO – czyli targów połączonych z festiwalem sportowym, który podczas zeszłorocznej, premierowej edycji przyciągnął do Międzynarodowego Centrum Kongresowego ponad 15 tys. odwiedzających (zarówno z całej Polski, jak i gości z zagranicy).

Tegoroczna edycja to jeszcze więcej atrakcji, zawodów i innowacji. Co istotne – zasięg imprezy powiększa się o Spodek – miejsce kultowe dla regionu i całego kraju, istniejące już od 47 lat, goszczące kluczowe wydarzenia kulturalne i sportowe.
 

NIESPODZIANKI FIT LIFE EXPO 2018

To właśnie na płycie głównej ,,Spodka" odbędą się po raz drugi w Polsce, prestiżowe zawody z cyklu IFBB Diamond Cup, które jako jedyne w kraju gwarantują uczestnikom tak atrakcyjną pulę nagród o minimalnej wartości 12 500 euro! Diamond Cup ponownie skupi międzynarodowe grono zawodników z kilku kontynentówi przede wszystkim, pozwoli uczestnikom targów FLE na podziwianie zmagań elitarnego grona Elite Pro.
Właśnie w Spodku – w sobotnie południe imprezę zainauguruje tajemniczy ,,Opening Ceremony" – spektakularny spektakl multimedialny. Na razie organizatorzy nie chcą zdradzać szczegółów na temat ceremonii, gwarantują jednak efekty specjalne na najwyższym poziomie. To absolutna nowość – do zobaczenia tylko podczas Fit Life Expo.
Pozostając przy Spodku – na sobotni wieczór organizatorzy przygotowali szczególne wydarzenie, czyli prestiżową galę rozdania nagród Fit Orły 2018. W plebiscycie zostaną wyróżnione postacie ze świata kulturystyki, sportów siłowych oraz fitness. W konkretnych kategoriach, o zwycięstwie decydować będą mogli zarówno uczestnicy eventu, jak
i specjalnie wybrana Kapituła.
Najpopularniejsza federacja mieszanych sztuk walki w Europie z rozmachem zawita ponownie do Katowic. Główna strefa kibica KSW 45 na Wembley będzie miała dwie lokalizacje. Na terenie MCK-u będzie działała strefa fana, gdzie spotkać będzie można zawodników związanych z federacją oraz wziąć udział w przygotowanych aktywnościach. Z kolei w sobotni wieczór w Spodku organizatorzy przygotowali transmisję live gali KSW 45, którą poprowadzi Artur ,,Kornik” Sowiński, a wydarzenia z Londynu skomentują także zaproszone gwiazdy i ambasadorzy Fit Life Expo.
Aktywny tryb życia, to nie tylko ciężary, sztuki walki i rzeźbienie sylwetki, lecz także ogólna troska o zdrowe ciało, zbilansowane odżywianie i sprawny umysł. Organizatorzy przygotowują strefę Women's World, w której kobiety będą mogły aktywnie ćwiczyć ze znanymi ze świata sportu postaciami, poszerzać wiedzę dotyczącą odżywiania, a dzięki specjalnej Strefie Piękna - poznać oszałmiającą ofertę kosmetyków do pielęgnacji ciała.
Organizatorzy FLE 2018 przygotowali także miejsce, w którym najmłodsi uczestnicy wydarzenia będą mieli kolorowy kącik, miejsce zabaw – swój mały sportowy świat.

Dzieci będą uczyły się dbać o higienę, o zdrowe zęby; będą własnoręcznie przygotowywały zdrowe potrawy – będzie edukacyjnie, trochę poważnie, ale przede
wszystkim aktywnie, głośno i wesoło. W końcu tu będą rządziły dzieciaki.
Najsilniejsi drwale zademonstrują swoją siłę i sprawność w eliminacjach do europejskich zawodów Champions Trophy. Do Katowic zjadą się najlepsi zawodnicy tej dyscypliny i co najważniejsze, po raz pierwszy w historii uczestnicy będą mogli obejrzeć także zmagania kobiet w ramach Fit Life Trophy!
To kolejna atrakcja spod szyldu Fit Life Expo – eliminacje do prestiżowych zawodów Arnold Classic. Zawodnicy staną do rywalizacji w siłowaniu się na rękę.
Widzowie będą kibicować zmaganiom zawodników w dyscyplinie, w której o zwycięstwie decyduje przede wszystkim siła mięśni zawodników, ale także technika, szybkość
i wytrzymałość psychiczna.

Dodatkowo, dla wszystkich zainteresowanych podjęciem rękawicy w celu sprawdzenia swoich możliwości siłowych organizatorzy przewidzieli rywalizację w kategorii Open Amator.
Oprócz zmagań zawodników z najsilniejszymi uściskami w kraju, organizatorzy ponownie zapraszają do udziału w biciu Rekord Guinnessa w siłowaniu na rękę (bez przerwy przez 24h!).
To strefa przygotowana w sali audytoryjnej na wzór studia, w którym goście pod opieką prowadzącego będą odpowiadali na zadawane pytania zarówno przez uczestników FLE na żywo, jak i uczestników transmisji live w specjalnie przygotowanym streamie. Słowem – niepowtarzalna okazja do spotkania z idolem oraz zadania pytań.
Liczne spojrzenia, niezliczone komentarze, głośne brawa i mnóstwo emocji – tymi słowami można opisać ogólnopolską rywalizację o tytuł Miss Bum Bum. Konkurs na najładniejszą damską sylwetkę targów FIT FILE EXPO 2018 to pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika kobiecego piękna i idealnie wyrzeźbionych pośladków.